
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 8.65 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 4 |
| Output Current | 40 mA |
| Number of Circuits | 4 |
| Bandwidth | 8 MHz |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Number of Channels | 4 |
| Slew Rate | 20 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 100 dB |
| Operating Supply Current | 4 mA |
| Input Bias Current | 50 pA |
| Dual Supply Voltage | 15 V |
| Nominal Supply Current | 4.8 mA |
| Gain Bandwidth Product | 8 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 2 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 18 V |
| Min Dual Supply Voltage | 2.5 V |
| Voltage Gain | 120 dB |
| Input Voltage Noise Density | 8 nV/sqrt Hz |
| Nominal Gain Bandwidth Product | 8 MHz |
| I/O Voltage | 2 mV |
| Amplifier Type | High Speed Amplifier |
| Min Supply Voltage | 5 V |
Stock: 727
Distributors
pcbx
Unit Price$8.11670
Ext.Price$8.11670
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $8.11670 | $8.11670 |
| 10 | $6.38290 | $63.82900 |
| 25 | $5.95117 | $148.77925 |
| 50 | $5.70856 | $285.42800 |
| 100 | $5.47583 | $547.58300 |
| 300 | $5.28795 | $1586.38500 |
| 500 | $5.10650 | $2553.25000 |
| 1000 | $4.99364 | $4993.64000 |
| 3000 | $4.85404 | $14562.12000 |
| 5000 | $4.71836 | $23591.80000 |
